Päikesepaneelide kalkulaator - arvuta võimsus ja tasuvus

Päikesepaneelide paigaldamine majale ei ole olnud mitte kunagi rohkem populaarsem kui just praegusel hetkel. Tõenäoliselt olete hakanud aina enam märkama erinevaid päikeseparke rajatuna maanteeäärsetele põldudele ning järjest rohkem näeb neid ka erinevate eramajade või tööstushoonete katustel. Kümme aastat tagasi ei olnud päikesepaneelide paigaldamine väga tasuv kuna hinnad olid kõrgemad. Tänu tehnoloogia kiirele arengule, riiklikele toetusmeetmetele ja ka suurenenud konkurentsile on hinnad tulnud kordades alla ning praegusel hetkel peaks jääma tasuvusaeg ilusti alla 10 aasta. Tänapäeval saab lugeda päikesepaneelide paigaldamist majale pikaajaliseks investeeringuks, mis toodab teile raha - see on sarnane nagu maja ostmisega, mille väärtus pikaajaliselt tõuseb.

Neli peamist põhjust, miks tasub mõelda päikesepaneelide paigaldusele:

  • Tehnoloogia kiire arengu tõttu päikesepaneelide paigaldamise esialgne maksumus langeb pidevalt
  • Praeguses energiakriisis kui elektrienergia hind on kordades kõrgem kui seda oli veel aastaid tagasi, on ka tasuvusaeg oluliselt kiirem. Kui te ise seda elektrit ei tooda, siis te peate seda võrgust kalli hinnaga ostma.
  • Majaomanikuna te ei pea maksma võrguelektri eest, mille kilovatt-tund maksab oluliselt rohkem kui päikeseelektri eest - vaid saate selle energia ise kohe ära tarbida või ülejäägi korral müüa tagasi elektrivõrku. Elektrit tagasi müües tekib teile ettemaksurida, mis näiteks külmaperioodil kui paneelide tootlus on madal arvestatakse teie elektriarvelt maha.
  • Päikesepaneelid lisavad teie majale väärtust ja aitavad seda kiiremini müüa

Päikesepaneelide võimsuse ja tasuvuse arvutamiseks on saadaval mitmeid erinevaid kalkulaatoreid, mille on loonud mitmed ettevõtted.

Arvestage, et paneelide tasuvus sõltub väga paljudest faktoritest sh paneelide paigaldusasend, geograafiline asukoht, ilmastik, elektrienergia hind, laenuga finantseerimisel ka euribor, päikesepaisteliste päevade arv aastas jne.

Kirjuta siia postituse alla, millist kalkulaatorit sina kasutad ja soovitad ka teistele?